Cyklotrasy Lipenska (Cyklotrasa č. 1)

Popis cesty: Z Výtoně se vydáte podél jezera do Frýdavy a pokračujete stále až do Pření Zvonkové. Odtud pojedete do Bližší Lhoty, rovně přes Smrčinský potok až do Nové Pece. Proti toku Vltavy po silnici do Ovesné, do Černého Kříže a odtud po modré turistické značce podél potoka Hučina až na Jelení Vrchy. Zde po cestě podél Schwarzenberského plavebního kanálu k Rosenauerově kapli, kolem akvaduktu, míjíte odbočku vlevo do Nové Pece a stále pokračujete přes Josefův Důl až do Zadní Zvonkové. Odsud přejedete hraniční přechod s Rakouskem a dostanete se zpět ke kanálu. Pokračujete po Kanalstrasse až na hraniční přechod Iglbach-Ježová a dáte se po červené podél Sovího a Růžového vrchu až do osady Svatý Tomáš. Vystoupáte se podívat na Vítkův Kámen a sjedete zpět do Přední Výtoně. (Mapa na další straně.)
obrázek

Cyklotrasa č. 2

Popis cesty: Z Lipna se vydáte po žluté značce na Alpskou vyhlídku, dolů do Plískova a po zelené kolem Lískovců do Frymburka. Z Frymburka přívozem na druhou stranu jezera do Frýdavy a vlevo do Přední Výtoně po cyklotrasách směr Vítkův Kámen nebo Zvonková. Z Přední Výtoně pojedete podél Lipenské nádrže až k přehradě, dále po silnici směr Vyšší Brod, vlevo míjíte Loučovice a za nimi Čertovu stěnu. Dojedete až do Vyššího Brodu a zde se po zelené značce na prot+jším břehu Vltavy vydáte podél vyrovnávací nádrže Lipno II do Loučovic a zpět do Lipna nad Vltavou.
obrázek

Cyklotrasa č. 3

Popis cesty: Z Lipna se vydáte po žluté značce na Alpskou vyhlídku, dolů do Plískova a po zelené kolem Lískovců do Frymburka (tato část uvedena na mapě trasy č. 2). Odtud pojedete po silnici okolo Svatoniny Lhoty přes Blatnou do Světlíku. Ze Světlíku po zelené značce kolem bývalého filiálního kostela P. Marie v Trojan, údolím Čertice okolo bývalého Gailova mlýna, dále okolo bývalého Bhömova do Erbanova a odtud doleva po silnici do Hořic na Šumavě. Z Hořic pojedete po žluté značce na Mýtinu, do Muckova a odtud vpravo po modré značce do Černé v Pošumaví. Z Černé pojedete po hrázi přes část lipenského jezera do Hůrky, zde se za železniční tratí vydáte vpravo po modré značce přes Žlábek, Jelm a Stifterovu vyhlídku do Horní Plané. Odtud můžete jet stejnou cestou zpět, nebo dojet přívozem do Zvonkové a přes Frýdavu a Přední Výtoň se přes hráz vrátit zpět do Lipna (neuvedeno na mapě).
obrázek

Cyklotrasa č. 4

Popis cesty: Cesta do Světlíku viz. trasa č. 3. Ze Světlíku se vydáte 2 km po modré značce, odbočíte vpravo do Pasovar a znich pojedete zpět po modré přes bývalý Cipín do Slavkova. Odtud přes Mezipotočí, říčku Polečnici na hlavní silnici a po ní vpravo přes Novosedlí do Kájova. Odtud (máte-li povolení) do Boletic, nemáte-li povolení, doporučujeme vrátit se zpět stejnou cestou. Pokud jste se přeci jen vydali do Boletic, jeďte dále do Polné na Šumavě a v ní se dejte vpravo přes Květušín a znovu vpravo k Olšině. Odtud pak do Horní Plané. Zpět můžete jet podle cyklotrasy č. 2.
obrázek

Cyklotrasa č. 5

Popis cesty: Cesta do Vyššího Brodu viz. cyklotrasa č. 2. Z Vyššího Brodu pojedete okolo Opatského kanálu a dále kolem říčky Menší Vltavice k Wolfgangovu vodopádu. Dále přejedete silnici k poutnímu místu Maria Rast am Stein a přes Mnichovice a Krásná Pole do Kapliček. Pak se vydáte přes silnici vedoucí mezi Výtoní a Guglwaldem do Pasečné a rovně do Rychnůvku. Nakonec pojedete Růžovým a Sovím vrchem k nádrži Lipno a odtud vpravo do Frýdavy. Z Frýdavy se dostanete zpět na Lipno přes Přední Výtoň a hráz (neuvedeno na mapě).
obrázek

Lipenská magistrála

Trasa je součástí Šumavské magistrály (234km) protínající celou Šumavu. Stezka je nově vybudovaná a měří 58,5km.
Průběh:
Nová Pec - Horní Planá - Hůrka - Černá v Pošumaví - Milná - Frymburk - Slupečná -Lipno nad Vltavou - Loučovice - Čertova stěna - Vyšší Brod
obrázek

Schwarzenberská cesta

yklostezka vede kolem vodního kanálu, který kdysi sloužil ke splavování dřeva a měří 61km.
Průběh:
Černá v Pošumaví - Dolní Vltavice - Kyselov - Rozcestí u Janovy cesty - Koranda - Ježová – Kanalstrasse (Rakousko) - ZadníZvonková - Nová Pec - Horní Planá – Hůrka - Černá v Pošumaví
obrázek
 

© Copyright 2012

Leja Design, JT design