Lipno nad Vltavou

Lipno nad Vltavou je malebná jihočeská obec, která leží na levém břehu nádrže Lipno nedaleko přehradní hráze.

Dnešní obec, jejíž historie sahá až do 16. století, položená nad začátkem Lipenské údolní nádrže, se dříve rozkládala v údolí Vltavy. Zásadní změna přišla v polovině 20. století, kdy došlo k vybudování vodní nádrže Lipno, která je s plochou přes 4 500 ha a objemem přes 300 milionů m3 největší vodní plochou v České republice. Původní historická obec byla z větší části zatopena a místo ní bylo vystavěno nové letovisko.

obrázek

Ideální poloha

Díky ideální poloze u Lipenské přehrady je v současnosti Lipno nad Vltavou velmi vyhledávanou turistickou a rekreační oblastí. Pro návštěvníky jsou v obci k dispozici hotely a penziony, nové náměstí s mnoha kavárničkami, hospůdkami a restauracemi, obchody s širokou nabídkou služeb. Nepřeberné možnosti trávení volného času umocňuje například nedaleké golfové hřiště či celoroční bobová dráha, v případě špatného počasí je návštěvníkům k dispozici Aquaworld. To vše v nádherném prostředí na břehu Lipenského jezera, které poskytuje ideální možnosti nejen pro milovníky vodních sportů.

Lipno nad Vltavou není však pouze střediskem pro letní rekreaci. Nachází se zde Skiareál Lipno, který patří mezi nejmodernější lyžařská centra v České republice a svou bohatou nabídkou je zaměřen především na rodiny s dětmi. Skvělé možnosti sjezdového lyžování doplňuje téměř 40 km upravovaných běžeckých tras. Navíc se v zimním období zamrzlá hladina jezera proměňuje v ohromné kluziště, což je ideální nejen pro bruslení, ale také například pro běžecké lyžování.

obrázek
  JT design tel: +420 603 259 669