Lipensko a okolí

Lipenská jarní sezóna je opravdovým rájem nejen pro příznivce klidné relaxace, ale také pro vyznavače aktivního trávení volného času. Lipensko může totiž nabídnout množství aktivit, jako např. pěší turistiku, cykloturistiku, inline bruslení, vodní sporty, rybaření a řadu dalších. Při větrném počasí je rozlehlá plocha lipenského jezera ideální nejen pro jachting, ale ti odvážnější se mohou na vodě prohánět při windsurfingu či kiteboardingu. Toto místo je však skvělé i pro načerpání energie a dokonalým pohlazením na duši. Krajina Lipenska je velice rozmanitá a v mnohém smyslu unikátní. Je zde k nalezení prakticky vše, co může "srdce Evropy" nabídnout. Můžete obdivovat bujné lesy Šumavy, majestátní horské hřebeny, průzračná ledovcová jezera, podhorské lučiny či jedinečná rašeliniště s mnoha druhy chráněných rostlin a živočichů, hojné vody divokého horního toku řeky Vltavy či poklidnou hladinu Lipenského jezera. Kulturní nabídka v jarních měsících je přímo šitá na míru milovníkům nejrůznějších zajímavostí, historie, poznávání místních tradic a umění. K dispozici je množství jedinečných historických památek, muzeí a galerií s rozmanitým tematickým zaměřením či nevšedních technických památek, které jsou odrazem vynalézavosti a technické vyspělosti jejich tvůrců. Lipensko je především synonymem rodinné dovolené. Nabízí skvělé možnosti relaxace a dokonalého oproštění se od každodenních starostí, stejně jako množství nejrůznějších atrakcí pro děti.
obrázek

Lipensko v létě

Lipensko je jedním z nejznámějších letovisek střední evropy a zároveň vyhledávaným koutem České republiky nabízejícím na jedné straně nádherné přírodní scenérie a na straně druhé komfort vyspělé turistické destinace se širokou nabídkou trávení volného času. Vydaří-li se počasí, je léto na Lipně vskutku pohádkové. Letní čas nabízí mnoho různých aktivit, od plavání a koupání v nádrži Lipno, rybaření, nejrůznějších vodních sportů (jachting, windsurfing, kiteboarding, rafting a kanoing na řece Vltavě), přes pěší turistiku po stopách přírodních krás, cykloturistiku na nových a udržovaných cyklostezkách, nordic walking, inline bruslení, až po golf nebo sálové sporty (tenis, badminton, floorbal), aerobik a wellness (sauna, masáže apod.). „Lipenské kulturní léto“, jak sám název napovídá, nabízí mnoho skvělých příležitostní k návštěvě nejrůznějších místních zajímavostí. Kromě technických a historických památek, muzeí a galerií se stálými expozicemi je možné poznat místní tradiční historické festivaly a slavnosti, které se každoročně konají v mnoha obcích tohoto regionu. Nepatříte-li k milovníkům kulturních památek, můžete využít nejrůznějších radovánek, mezi něž patří například celoročně provozovaná bobová dráha (dlouhá cca 1km), Aquaworld s bazénem a vodními atrakcemi či množství dětských hřišť. Lipensko je ideálním cílem rodinné dovolené, kde si užijete nejen spoustu klidu, ale také legrace, vzrušení a zábavy.
obrázek

Podzim na Lipně

Podzimní Lipensko láká svou jedinečnou barevností přírody, malebnými zákoutími a neopakovatelnými výhledy do okolí. V případě dobré dohlednosti pak můžete z nejvyšších vrcholků hor vidět i Alpy. Foto:CD&C

Velkou předností lokality v podzimních měsících je i počet návštěvníků, který je v tomto období výrazně nižší oproti letním měsícům a vy si tak můžete při svých výletech a procházkách vychutnávat nejen poslední slunečné dny a oblohu, která se vám může zdát modřejší než kdy jindy, ale i poklid a pohodu hor. Příroda Lipenska je v tomto čase skvělým místem, kde načerpáte energii a zapomenete na každodenní starosti.

A pokud máte chuť prožít krásné podzimní dny aktivně, Lipensko je pro vás tím pravým místem, kde můžete ještě před příchodem zimy využít mnoha kilometrů udržovaných cyklostezek a pěších turistických tras, anebo se svézt na bobové dráze či si zajezdit po Lipenském jezeře na jachtě.

Rybáři se pak znovu uvelebují na březích jezera a řeky Vltavy, aby si užili romantiku rybaření ještě dřív než jezero na několik dlouhých měsíců zamrzne.

Přijeďte, i na podzim je na Lipensku krásně.

obrázek

Zima na Lipně

Představte si lyžování nebo snowboarding na perfektně vysněžených sjezdovkách, nekonečné běžkařské nebo pěší výlety nespoutanou krajinou Šumavy, nepřeberné možnosti aktivního vyžití či ničím nerušené absolutní relaxace. To vše můžete prožít v průběhu zimní sezóny v turistické oblasti Lipenska.

V průběhu několika uplynulých let se lipenský region stal vyhledávaným návštěvnickým a turistickým cílem i v zimním období.

Důvodů je v této souvislosti několik. Oblast disponuje jak velmi dobrými klimatickými i přírodními podmínkami pro rozvoj zimní turistické sezóny, tak také širokou nabídkou různých druhů sportovních či relaxačních aktivit zajišťovaných mnoha rozličnými rekreačně-sportovními, ubytovacími, stravovacími a dalšími zařízeními, která vytvářejí kvalitní základnu pro prožití příjemné a spokojené zimní rekreace na Lipensku.

Zimní sezóna na Lipně je skvělým místem nejen pro vyznavače zimních sportů - běžkového nebo sjezdového lyžování, bruslení či nejrůznějších adrenalinových sportů, ale třeba také netradičních a osvěžujících výletů na sněžnicích. Na své si zde přijdou i všichni, kdo se chtějí rekreovat a relaxovat v romanticky zasněžené krajině Šumavy. Ti pak mají možnost projíždět se zimní přírodou se psím spřežením, svézt se na bobové dráze, odpočívat v aquaparku anebo zajít do některé z místních restaurací či kaváren.

Lipenská příroda nepozbývá na své kráse ani v období zimy. Ba naopak, při svých výletech po okolí a do nejrozmanitějších zákoutí Šumavy máte jedinečnou příležitost vychutnat si nádherné zimní přírodní scenérie, které potěší Vaší duši.

Vždyť zima je pěkná, přijeďte na Lipno a bude Vám prima.

obrázek
  JT design tel: +420 603 259 669